Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

Nadleśnictwo Żednia przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zapraszamy wszystkich miłośników bushcraftu i surwiwalu do noclegu na obszarach leśnych objętych programem „Zanocuj w lesie”.

1 Obszar - Krynice (Leśnictwo Cisówka) mapa

2 Obszar - Kowalewo (Leśnictwa: Kokotowo, Michałowo, Sokole) mapa

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl do pobrania: tutaj (android) lub do pobrania: tutaj (iPhone) z menu wybierz (na dole strony ) – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszaru REGULAMIN
2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed wejściem do lasu, sprawdź czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Na terenie objętym programem działają 4 koła łowieckie: „Bóbr”, „Żbik”, „Las” i „Jenot” http://michalowo.eu
8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza Formularz oraz przesłanie go na adres zednia@bialystok.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Koordynator programu:

Justyna Bójko, tel. 509 523 054.

Obszar – Krynica (Leśnictwo Cisówka), leśniczy Nela Kalinowska, tel. 508 032 402.
Obszar – Kowalewo (Leśnictwa: Kokotowo, Michałowo, Sokole), leśniczowie: Mieczysław Steckiewicz, tel. 508 032 421, Tomasz Wowk, tel. 508 032 422, Jan Kordiukiewicz, tel. 508 032 420.

 

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety:

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę. Ankieta jest anonimowa. Wyniki będą analizowane i przedstawiane zbiorczo. Link do ankiety: http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl .
Dziękujemy!