Lista aktualności Lista aktualności

ULTRA DUCH PUSZCZY 2024

ULTRAMARATON KOLARSKI ZLOKALIZOWANY NA PIĘKNYM PODLASIU w dniach 01-02.06 2024 r. będzie przebiegał przez teren Nadleśnictwa Żednia.

Pracownicy LP w siedzibie Nadleśnictwa otwierają "punkt energetyczny", gdzie uczestnicy zawodów będą mogli zajechać na szybkie uzupełnienie płynów oraz posiłek.

Jak zachęcają organizatorzy...

ULTRA DUCH PUSZCZY –  to najpiękniejszy ultramaraton w Polsce. Zaczynamy i kończmy 200 km od Warszawy w sercu prastarej puszczy, w urokliwej Białowieży.

Przemierzając puszczańską część trasy masz realne szanse na niezapomniane spotkanie z jej królem – majestatycznym żubrem. Dalej zobaczysz największy park narodowy w kraju. Biebrzański park słynący z mokradeł, bagien i torfowisk.

Pokonując Carskim Traktem „Polską Amazonię” możesz natknąć się na z potężnego, niespieszne kroczącego łosia. W nienaruszonej przez człowieka, dziewiczej przyrodzie przekonasz się, że natura nigdy na dobre nie zasypia.

Odcinki trasy poprowadzą Cię także przez niezwykłą krainę, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością – To bajkowe podlaskie wsie Przemierzając te tereny dotkniesz świata, który już odchodzi…

Wreszcie Puszcza Knyszyńska, gdzie w cieniu supraskich sosen masztowych odwiedzisz miejsca znane z filmów, seriali i te słynące z legendarnego „ducha puszczy”, który zawędrował już na wszystkie kontynenty i jak świat długi i szeroki cieszy się dobrą marką oraz niepowtarzalną jakością.

Wszystkie trasy przygotowaliśmy tak, aby od początku do końca dawały radość poznawania i dawkę sportowej adrenaliny.

Ultra Duch Puszczy jest dla miłośników przygody i pięknych widoków na każdym kilometrze. Pamiętaj jedziesz na własną odpowiedzialność! Twoja kolarska przygoda już nigdy nie będzie taka sama, po tym co zobaczysz w sercu Podlasia.

Więcej o maratonie można dowiedzieć się pod linkiem https://ultraduchpuszczy.pl/

Zespół Ultracycleblood