Lista aktualności Lista aktualności

Energooszczędna kancelaria

Drewno to najbardziej ekologiczny surowiec. W budownictwie jest wykorzystywane od tysięcy lat. Obecnie dążymy do tego, by nasze domy były ekologiczne i energooszczędne. Lasy Państwowe wspierają innowacyjne rozwiązania w zakresie budownictwa drewnianego. Przykładem na terenie Nadleśnictw Żednia są kancelarie dla leśniczych.

Aktualnie trwa budowa podwójnej kancelarii w Zabłudowie. Będzie to kolejny w pełni energooszczędny budynek wykorzystujący odnawialne źródła energii, który powstaje na terenie Nadleśnictwa Żednia.

Do ogrzewania budynku zostanie wykorzystana powietrzna pompa ciepła.  Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w rekuperację oraz instalację fotowoltaiczną.

Obecnie została wykonana konstrukcja obiektu. Wykonawca przystąpił do prac instalacyjnych, po ułożeniu których rozpocznie się wykończenie wewnątrz obiektu oraz wykonywanie elewacji. Prace budowlane pomimo ostrej zimy, przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Doświadczenie z już zrealizowanej inwestycji pozwala nam stwierdzić, że zastosowane przez nas rozwiązania pozwalają zminimalizować koszty utrzymania obiektu.

W bieżącym roku Nadleśnictwo Żednia planuje rozpocząć budowę kolejnej kancelarii.